Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (2023)

Główna - Ameryka Północna - Stany Zjednoczone - Minnesota

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Minnesota

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (1)Minnesota jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (2)Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Afton, Aitkin, Albert Lea, Alexandria, Angle Inlet, Anoka, Apple Valley, Arden Hills, Austin, Bayport, Bemidji, Big Bog State Recreation Area, Bloomington, Blue Earth, Blue Mounds State Park, Boundary Waters Canoe Area Wilderness, Brainerd, Breckenridge, Brooklyn Park, Burnsville, Byron, Cannon Falls, Chanhassen, Chaska, Chisago City, Cloquet, Cold Spring, Columbia Heights Fridley, Columbus, Coon Rapids, Cottage Grove, Crookston, Crosslake, Darwin, Detroit Lakes, Dilworth, Duluth, Eagan, East Grand Forks, Eden Prairie, Edina, Elk River, Ely, Erskine, Excelsior, Fairmont, Faribault, Fergus Falls, Flandrau State Park, Foley, Forest Lake, Grand Marais, Grand Portage, Grand Rapids, Hastings, Hermantown, Hibbing, Hinckley, Hopkins, International Falls, Inver Grove Heights, Iron Range, Itasca State Park, Jackson, Lanesboro, Little Falls, Lutsen, Luverne, Madison, Mankato, Maple Grove, Marshall, Meadowlands, Miesville, Mille Lacs, Minneapolis, Minnetonka, Montevideo, Monticello, Moorhead, Moose Lake, Morris, New Ulm, North Branch, North Shore, Northeastern Minnesota, Northfield, Northwestern Minnesota, Ortonville, Ottertail, Owatonna, Pine City, Pipestone, Pipestone National Monument, Plymouth, Princeton, Red Wing, Redwood Falls, Richfield, Rochester, Rogers, Roseau, Rosemount, Roseville, Saint Cloud, Saint Paul, Sandstone, Sauk Centre, Shakopee, Sherburn, Southern Minnesota, Spring Grove, St. James, St. Louis Park, Staples, Stillwater, Taylors Falls, Tenney, Thief River Falls, Trimont, Truman, Twin Cities, Two Harbors, Virginia, Voyageurs National Park, Wabasha, Wadena, Walker, Warroad, White Bear Lake, Willmar, Winona, Woodbury, Worthington, Zumbrota.

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (3)Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Minneapolis oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.1 ℃ (64.58 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -4.3 ℃ (24.26 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -13.6 ℃ (7.52 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.4.

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (4)Podczas podróży po Minnesota zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca.Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków.(I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia).To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Minnesota.Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

(Video) Czy złamanie Enigmy naprawdę skróciło II wojnę światową

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (5)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w styczeń to -4.3 ℃ (24.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -13.6 ℃ (7.52 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.45 ℃ (25.79 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.9 ℃ (26.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.7. Średnia suma opadów 23 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:10 i na końcu miesiąca 9:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (6)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w luty to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.7 ℃ (12.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.9 ℃ (26.78 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.4. Średnia suma opadów 19.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:23 i na końcu miesiąca 11:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (7)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w marzec to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.1 ℃ (24.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.1. Średnia suma opadów 49 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

(Video) TYPOWA MATKA vs SAMOCHÓD 🤣

kwiecień

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (8)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w kwiecień to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.95 ℃ (64.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 11. Średnia suma opadów 66.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:29 i na końcu miesiąca 14:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (9)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w maj to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.95 ℃ (64.31 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.5. Średnia suma opadów 83.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:50 i na końcu miesiąca 15:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (10)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w czerwiec to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.5. Średnia suma opadów 107.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:34 i na końcu miesiąca 15:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (11)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w lipiec to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10. Średnia suma opadów 101.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:17 i na końcu miesiąca 14:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

(Video) DON'T MOVE TO NORWAY! 11 REASONS Why You Should NEVER Move to and Live in Norway REACTION

sierpień

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (12)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w sierpień to 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.5. Średnia suma opadów 109.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:10 i na końcu miesiąca 13:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (13)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w wrzesień to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.7. Średnia suma opadów 76.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:42 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (14)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w październik to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.4 ℃ (39.92 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.1. Średnia suma opadów 61 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:09 i na końcu miesiąca 10:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

(Video) 400 000$ Ranger Tug R-31 CB Pocket Motor Yacht Tour Idealny trawler wycieczkowy dla Wielkiej Pętli

listopad

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (15)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w listopad to 5.4 ℃ (41.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3 ℃ (26.6 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.4 ℃ (34.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.5. Średnia suma opadów 45.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:44 i na końcu miesiąca 9:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa pogoda w Minnesota w ciągu roku (16)Typowa (typowa) pogoda w Minnesota w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Minnesota w grudzień to -2.6 ℃ (27.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to -10.5 ℃ (13.1 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.45 ℃ (25.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.8. Średnia suma opadów 30 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:50 i na końcu miesiąca 8:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Minnesota w tych miejscach.Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Minneapolistemperatura: - najwyższa temperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)najniższa temperatura: -10.5 ℃ (13.1 ℉)opady: 30mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Duluthtemperatura: - najwyższa temperatura: -5.3 ℃ (22.46 ℉)najniższa temperatura: -13.5 ℃ (7.7 ℉)opady: 31.1mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Rochestertemperatura: - najwyższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)najniższa temperatura: -10.7 ℃ (12.74 ℉)opady: 31.5mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Saint Paultemperatura: - najwyższa temperatura: -2.3 ℃ (27.86 ℉)najniższa temperatura: -9.9 ℃ (14.18 ℉)opady: 20.4mmdeszcz deszcz dni: -

Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę.Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala).Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.

(Video) Przepyszna GERMAN FOOD Tour w MONACHIUM! | Co jeść i pić w Monachium podczas Oktoberfest?

Videos

1. Nikogo już to nie obchodzi! ~ Opuszczony dom świętego handlarza antykami
(Bros Of Decay)
2. Alkohol kosztował go wszystko ~ Opuszczona posiadłość zdezorientowanego rolnika
(Bros Of Decay)
3. Autumn, no dig abundance from succession plantings through summer
(Charles Dowding)
4. Gdzie oni poszli? | W tym opuszczonym domu w Belgii wciąż jest włączone zasilanie!
(Explomo)
5. Jak przygotować się na kryzys finansowy? [w 2020 roku]
(Marcin Iwuć)
6. Unia Europejska przeciwko sojuszowi Polski i USA? | ŚNIADANIE W MN: Bodakowski, Pochwat, Potocki
(Media Narodowe)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Carlyn Walter

Last Updated: 09/27/2022

Views: 6788

Rating: 5 / 5 (50 voted)

Reviews: 81% of readers found this page helpful

Author information

Name: Carlyn Walter

Birthday: 1996-01-03

Address: Suite 452 40815 Denyse Extensions, Sengermouth, OR 42374

Phone: +8501809515404

Job: Manufacturing Technician

Hobby: Table tennis, Archery, Vacation, Metal detecting, Yo-yoing, Crocheting, Creative writing

Introduction: My name is Carlyn Walter, I am a lively, glamorous, healthy, clean, powerful, calm, combative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.